aktualizováno: 17.11.2022 15:04:51 

Piedraolomouc - kamenný koberec

Interiér
VZORNÍK

Kamenný koberec PIEDRA do interiéru

Mramorový koberec do interiéru je univerzální finální povrch z přírodních mramorových oblázků, které se aplikují na podlahy.

V interiéru kamenný mramorový koberec PIEDRA vytvoří luxusní nádherný povrch na chodbách, v kuchyních, zimních zahradách, wellness, garážích a také ve všech komerčních prostorách jako jsou prodejny, vzorkovny, kanceláře, haly, restaurace, autosalony apod...

Mramorový koberec PIEDRA je například často voleným povrchem designerů v pořadu TV Prima, Jak se staví sen v roce 2015 i 2016. PIEDRA je dodavatelem mramorového koberce do pořadu Jak se staví sen. Tato důvěra je pro povrch PIEDRA velmi hodnotná, jelikož vždy je povrch PIEDRA hodnocen velmi kladně jak po stránce vzhledu tak i praktičnosti.

Kamenný mramorový koberec PIEDRA do interiéru je směsí přírodních mramorových oblázků a speciálního pojiva. Pro vnitřní variantu kamenného mramorového koberce PIEDRA je použitá odlišná technologie než u venkovní varianty. Také objem pojiva je minimálně dvojnásobný, tj. více jak 11% podílu váhy vůči mramorovým oblázkům.

Údržba kamenného mramorového koberce v interiéru se dle znečištění provádí buď vysáváním či vytíráním. Není tedy třeba žádného speciálního příslušenství a údržba není o nic náročnější, než u běžné dlažby.

Výhody jsou:
• aplikace pro podlahové vytápění
pochozí po šesti hodinách (
varianta s rychle tuhnoucím pojivem)
• volba několika typů povrchů (polootevřený, hladký, polohladký)
vodě nepropustná (interiérová varianta je vodě nepropustná a nehrozí protečení tekutiny do podloží podlahy)
• neklouže, má výborné protiskluzové vlastnosti, či lze ještě dodatečně aplikovat extra protiskluzný nátěr
• je nenáročný na údržbu
variabilita tloušťky kamenného koberce, min. vrstva je od 0,6 až po max. 3 centimetrů.
bezespárový povrch, který se jednoduše vytvaruje na tvar a rozměr konkrétní plochy, nevzniká tedy ani tzv. prořez, který musíte připočítat k ceně pořízení u běžných povrchů. 

interier-01interier-02interier-03mramorovy koberec plnic poru gel 1

Dle prostředí a požadavku na vzhled nabízíme několik možností povrchu:
• krom klasické nepropustné vrstvy
lze dále dodatečně na povrch aplikovat plnící tmel (plnič póru), který mezery mezi oblázky zcela vyplní. Další variantou je zcela hladký povrch.
lesk - tento povrch je vždy při aplikaci kamenného koberec PIEDRA. Vzhledem k tomu, že se jedná o plastický povrch, je lesk velice přirozený a neodráží světlo, zároveň na něm nejsou vidět běžná zašpinění a je dobrý na údržbu.
matný - tento povrch je možné dodatečně aplikovat nátěrem.
protiskluzný - tento povrch se aplikuje také dodatečně. Protiskluzný nátěr splňuje ty nejpřísnější podmínky protismykového povrchu.

Montáž zvládne zpravidla i zručný laik. V případě, že si sami netroufnete nebo nechcete provádět pokládku povrchu PIEDRA sami například z důvodu záruky či časové zaneprázdněnosti, nabízíme kompletní dodání včetně montáže našimi řemeslníky.